Site Overlay

Metody znakowania opakowań

Z myślą o potrzebach Klientów, oferujemy kilka metod personalizacji produktów, dzięki którym konkretny przedmiot stanie się wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Wszystkie elementy zdobień są wykonywane precyzyjnie, z dbałością o każdy najmniejszy szczegół.

Tłoczenie – technika stosowana najczęściej na takich materiałach jak skóra naturalna i ekoskóra. Polega na wykonaniu matrycy w kształcie np. logotypu, a następnie odciśniecie jej na wybranym produkcie. Metoda ta jest bardzo trwała, ale nie pozwala na zaznaczenie kolorów. Koszt uzależniony od wielkości znakowania i nakładu.
Hot-stamping – technika druku z użyciem folii hotstampingowej i matryc wypukłych wykonanych z materiału przewodzącego ciepło. Po zetknięciu nagrzanej matrycy z folią PET rozgrzewa się warstwa klejowa, klej aktywizuje się w miejscach odpowiadających rysunkowi na matrycy i wraz z odpowiednim fragmentem warstwy lakieru i warstwy aluminium pozostaje na uszlachetnianej powierzchni.
Tampodruk – technika druku, polegająca na nakładaniu farby drukarskiej za pomocą miękkiego gładkiego stempla zwanego tamponem. To tą techniką najczęściej znakuje się gadżety reklamowe. Za pomocą tamponu o odpowiednim kształcie wykonywany jest nadruk na nierównych i nieregularnych powierzchniach. Przez odpowiedni dobór farby możliwe jest drukowanie na podłożach takich jak tworzywa sztuczne, guma, szkło, metal, a także tkaniny itp.
Druk UV – jedna z najnowszych technik druku cyfrowego. Tusze do druku UV to specyficzny rodzaj ciekłych polimerów. Promieniowanie UV inicjuje proces polimeryzacji nadrukowanego tuszu i w ten sposób ciekły polimer ulega utwardzeniu pozostając na powierzchni materiału wydruk w postaci cienkiej warstwa kolorowego i trwałego plastiku. Wykonane wydruki charakteryzują się trwałością i wiernym odwzorowaniem kolorów grafiki, a dzięki temu mogą sprostać nawet najbardziej zaawansowanym wymaganiom Klienta.